Baner
Treći takmičarski dan u Weymouthu PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 02 avgust 2012 09:22

NAŠ OLIMPIJAC OSJEĆA DA MOŽE VIŠE

Iako je napravio dobar plasman osvojivši 22. i 30. mjesto u jučerašnjim regatama,
Milivoje Dukić ostao je na 34. mjestu u ukupnom poretku,
gdje se nalazio i prije trećeg takmičarskog dana.

Naš olimpijac je na početku prve jučerašnje trke, a pete od početka takmičenja, dostigao sjajnu sedmu poziciju, ali nije uspjeo da je održi:

‘Što se tiče jedrenja nisam u potpunosti zadovoljan. U prvoj trci sam prvi startovao i odlično vozio, na prvoj oznaci sam čak bio sedmi, međutim izgubio sam ritam u drugom dijelu regate i pomalo gubio mjesta. Zbog toga sam malo bio i nervozan poslije regate jer sam puno izgubio’

Peh na startu druge regate dosta je koštao Dukića ali je ipak uspjeo da se probije na solidnu poziciju:

‘U drugoj regati sam dobio žuti karton na startu, posljednji sam bio i onda sam se cijelo vrijeme morao izvlačiti i došao sam do 30 mjesta’

Kako se u preračunavanju ukupnog plasmana najlošiji rezultat briše, mladom Dukiću je iz bodovanja izuzeta treća trka u kojoj je osvojio 35. mjesto.

Poslije pete i šeste trke, Pavlos Kontides, Kipranin koji je na Olimpijadu došao u izvrsnoj formi, probio se na prvo mjesto u ukupnom plasmanu, sa 12 bodova tj bodom ispred favorizovanog Australijanca Toma Slingsbyja. Slijedi hrvatski jedriličar Tonći Stipanović sa 19 bodova.

Sljedeći takmičarski dan za klasu Laser je petak, 3. avgust. Prva trka zakazana je za 13 sati, a druga za 14 sati i 30 minuta.