Baner
Baner
Dobar početak za Dukića PDF Štampa El. pošta
utorak, 31 jul 2012 14:39

Milivoje Dukić je svoj prvi olimpijski regatni dan završio ukupnim plasmanom na 31. mjestu.

Dukić je prvu regatu završio na 26. mjestu, 2 minuta i 14 sekundi iza pobjednika trke, gvatemalskog jedriličara Juan Ignacio Maeglija. Nešto lošiji početak trke naš jedriličar je nadomjestio u njenom drugom dijelu i tako značajno popravio plasman. U drugoj trci rezultat je bio za nijansu lošiji, a Dukić je na cilj stigao 33. 3 minuta i 48 sekundi iza pobjednika i aktuelnog svjetskog prvaka Toma Slingsbyja.

‘Prvi dan je završen. Dimilo je dobro, bilo je dvadestak čvorova. U prvom dijelu regate nisam se baš snalazio kako treba, međutim uspijevao sam to nadoknaditi u drugom dijelu regate u krmi i orci. Napravio sam 26 i 33 mjesto i ukupno sam 31.’- rekao je Dukić

Naš mladi jedriličar smatra da je dobro počeo olimpijsko takmičenje u Weymouthu:

‘Zadovoljan sam današnjim danom. Ako uspijem popraviti današnje greške može biti dosta bolje. U suštini je bilo ok. Regate su bile žestoke, trajale su po sat i deset minuta. Dobro smo se umorili’

Petostruki svjetski šampion Tom Slingsby je poslije druge trke ubjedljivo prvi u ukupnom plasmanu. On je prvu regatu završio na drugom, a drugu na prvom mjestu. Za njim u ukupnom plasmanu slijede Juan Ignacio Maeglija, jedriličar iz Gvatemale koji je u prvoj trci uspjeo da ostavi favorite za sobom i pobijedi, dok je u drugoj zauzeo jedanaesto mjesto, i Hrvat Tonći Stipanović koji je obje regate odvozio dobro i u njima zauzeo 5. odnosno 6. mjesto, što ga je u ukupnom plasmanu učinilo trećim.

Našem Dukiću danas predstoje dvije trke, u 15 i 16 sati i 15 minuta. Peta regata je u srijedu, a naredne su u petak i subotu. Finale u kome će ploviti deset najbolje plasiranih takmičara održaće se 6. avgusta.