Baner
Olympic sailing week Gran Canaria PDF Štampa El. pošta
srijeda, 09 decembar 2015 15:20

05.-08.12.2015.g.

Divna vijest stigla nam je iz Las Palmasa. Medalja, pa još zlatna na olimpijskoj nedelji na Kanarskim ostrvima.

Milivoj Dukić je na najljepši mogući način završio takmičarsku sezonu u 2015.god. osvajanjem prvog mjesta u jakoj konkurenciji od 43 takmičara iz 18 država.

Nakon postignute olimpijske norme u 2015.g. Milivoj Dukić je ostvario još niz zapaženih rezultata. Medalja mu je izmakla na Otvorenom prvenstvu Italije gdje je osvojio 4 mjesto i na Otvorenom prvenstvu Hrvatske, gdje je takođe osvojio 4 mjesto.

Međutim, na Kanarima mu medalja nije pobjegla. Osvojio je zlatnu medalju u jakoj konkurenciji na čemu mu iskreno čestitamo, kao i njegovom treneru Luki Radeliću.

Milivoj će sa kraćim prekidima, uglavnom zbog takmičenja na regati Svjetskog kupa u Majamiju, boraviti i trenirati na Kanarima sledeća 3 mjeseca, tj. do Evropskog prvenstva koje će se održati na istom mjestu.

Real Club Nautico de Gran Canaria ima veliku podršku svoga grada za zimski program jedrenja koji kombinuje obuku, pripreme i takmičenja u jedrenju, za veliki broj jedriličarskih klasa, naročito olimpijskih, zbog predstojeće olimpijske godine. Pored velike podrške grada imaju i odličnu klimu, korektne i pristupačne cijene, odlične uslove za jedrenje i fenomenalnu klubsku infrastrukturu koja obuhvata i teretanu i bazen. To su sve razlozi zbog kojih veliki broj jedriličara boravi na Canarima u ovom periodu.