Otvoreno prvensto Hrvatske, Primošten PDF Štampa El. pošta
ponedjeljak, 26 oktobar 2015 19:07

Olimpijske i prelazne klase

21.-25.10.2015.g.

U Primoštenu je od 21.-25.10.2015.g. održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske za olimpijske klase i prelaznu klasu Laser 4.7. Crna Gora je imala predstavnike u klasama Laser. U klasi Laser Standard odličan rezultat je ostvario Milivoj Dukić koji je osvojio 4 mjesto i Igor Les koji je osvojio 9 mjesto.

Milivoj Dukić je nakon Otvorenog prvenstva Italije gdje je osvojio 4 mjesto, isti rezultat postigao i na Otvorenom prvenstvu Hrvatske. Prvo mjesto je osvojio Tonći Stipanović, višestruki evropski prvak, koji na svjetskoj rang listi zauzima treće mjesto, drugo mjesto osvojio je Pavlos Kontides iz Kipra, osvajač srebrne medalje na prošlim Olimpijskim igrama koji na svjetskoj rang listi zauzima četvrto mjesto i treće mjesto je osvojio Filip Jurišić. Naš drugi najbolji jedriličar u klasi Laser Standard, Igor Les, osvojio je 9 mjesto. Pored njih učestvovali su u klasi Laser Radial, Balša Dojkić koji je osvojio 27 mjesto i Irina Kusovac koja je osvojila 28 mjesto i u klasi Laser 4.7, Ilija Marković koji je osvojio 50 mjesto.